About Us

Aether Clinic offers more than 300 services in the fields of aesthetic medicine, dermatology, body contouring and weight loss, cosmetology, SPA & Wellness and solves more than 50 skin concerns. Our medical center has the most advanced and cutting-edge technical equipment from the leading worldwide vendors. Our clinic is valued by our patients for its high professionalism of doctors and all staff, wide range of treatments, superior client service, loyalty program for our regular clients, location and availability.
In our clinic there are more than 15 premium lasers and devices, more than 40 professional brands, superior service, exclusive procedures that you can only do in our clinic and nowhere else in Czech Republic. We use an integrated approach to solving the problems of our patients. The use of extended treatment protocols and combined therapies helps us achieve significant and lasting results. Our approach is based on qualitative diagnostics and building an individual treatment plan. Keeping of individuality and naturalness is the most important principle of our doctors’ work.
A professional team of doctors, nutritionists, cosmetologists and SPA experts is looking forward to seeing you from Monday to Saturday at Národní 135/14, Prague 1 (DRN building, 1st floor). You can reach us comfortably by public transport – metro station and tram stop Národní třída. We also offer the possibility of free parking in our building.
10

Doctors

4K+

Satisfied customers yearly

300+

Treatments

50+

Treated conditions

Extra Benefits

High qualified professionals

Cutting-edge and innovative equipment

Original materials in compliance with European and American standards

Individual and comprehensive approach

Loyalty program

Affordable prices

Bonuses and gifts

Clean and safe

Words of our Clients

Milan Tučka
Milan Tučka
Professional and kind approach from doctor and employers , and nice results of procedure so far. Will gladly revisit.
Tom Zahradník
Tom Zahradník
Velmi profesionální přístup a ochotný personál. Paní doktorka Jevčáková mi vše vysvětlila. Byl jsem velice spokojen.
Petr P
Petr P
Příjemný a profesionální personál. Léčba kterou mě paní doktorka doporučila funguje.
Miš Ka
Miš Ka
Ačkoliv jsem měla při objednání pochyby, při návštěvě mě to přešlo. Už od recepce jsem měla příjemný pocit, prostředí je opravdu útulné a čisté. Paní doktorka i sestřička byli moc milý a opravdu měli zájem a starali se o mě. Pokud budu uvažovat o další změně, určitě navštívím tuto kliniku. Budu Vás dále doporučovat. Moc Vám děkuji. Dvořáková❣️
Marek Pavlovec
Marek Pavlovec
Profesionální a milý přístup lékařů . Velké plus parkování v budově . Nádherné prostředí . Rád se sem budu vracet
David Payne
David Payne
Mohu doporučit! Konzultoval jsem svůj problém (jizvy po akné) s panem doktorem Kickem a velmi mě potěšil jeho přístup - bylo znát, že se skutečně snaží najít ten nejefektivnější způsob léčby, ne mi doporučit nejdražší možný laser bez ohledu na to, zda má jeho použití smysl (což se mi, bohužel, stávalo opakovaně na jiných klinikách). Všechny mé dotazy byly zodpovězeny a zkusil jsem tedy doporučený zákrok. Po dvou aplikacích kyseliny hyaluronové je patrné určité zlepšení, jizvy jsou o něco mělčí, i když definitivní výsledek uvidím až po další 1 - 2 aplikacích. Už teď ale vnímám, že to něco opravdu dělá a že to byly smysluplně vynaložené prostředky.
aneta harčárová
aneta harčárová
Před měsícem jsem vyzkoušela metodu IPL a jsem naprosto nadšená💯. Před procedurou jsem měla konzultaci se slečnou doktorkou, která mě upozornila na rizika a moc hezky mi zákrok vysvětlila. Řešila jsem pigmentaci a hned po prvním sezení se podařilo pleť krásně sjednotit😊. Kliniku doporučuji všemi deseti🫶.
Yulia Yurchenko
Yulia Yurchenko
Была рада найти клинику, где представлены все актуальные процедуры и аппараты, которые есть на рынке. Отдельное спасибо доктору Ольге за ее профессионализм и трепетное отношение к клиенту.
Kateřina Štěpánová
Kateřina Štěpánová
Aether clinic děkuji za odborné rady, milý přístup, rychlé a ochotné jednání. Těším se na příště 🧚🏻‍♀️

Book Appointment

Get 10% OFF on your first visit
  • How do you prefer to be contacted?
  • * Does not apply to medical consultation and ongoing special offer