fbpx

Léčba nadměrného pocení pomocí MiraDry

Kůže po celém těle obsahuje potní žlázy, které produkují pot – slanou tekutinu obsahující 99% vody a 1% močoviny a odpadních látek. Za normálních okolností působí pocení jako termoregulační nástroj, tělo se očišťuje od odpadních látek a ochlazuje. Mnoho lidí však trpí hyperhidrózou, neboli nadměrným pocením, které nejen znepříjemňuje život, ale oslabuje celkově organismus. U nás v Aether Institutu nabízíme řešení!

Co je to za postup a jaké jsou jeho výhody?

Primární axilární hyperhidróza (nadměrné pocení) obvykle začíná v dětství nebo v raném dospívání, ale může nastat v jakémkoli věku. Stává se obvykle celoživotní komplikací, i když u některých lidí se příznaky mohou časem spontánně zlepšit. Závažná primární axilární hyperhidróza může být identifikována podle 3 nebo 4 bodů na stupnici závažnosti hyperhidrózového onemocnění. Nadměrné pocení může mít zásadní vliv na kvalitu života, může zasahovat do každodenních činností, vyvolávat úzkost a rozpaky.MiraDry eliminuje pocení v podpaží okamžitě a trvale. Už si nemusíte kupovat deodoranty, vyhazovat bílá trička, cítit nepříjemnost potu v nejnevhodnější chvíli. Je však těžké uvěřit příslibu „navždy“. Pojďme si vysvětlit, jak funguje lidský vylučovací systém a systém MiraDry.

V podpaží se nacházejí pouze dvě procenta potních žláz, což je pro tělo bezvýznamné. Pokud jsou odstraněny, tělo se nemusí přizpůsobovat změnám, a proto byl MiraDry schválen FDA – Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv.

MiraDry spouští nevratnou degradaci potních žláz a vlasových folikulů. Barva vlasů a kůže nehraje roli. Na MiraDry můžete přijít kdykoli během roku.

Jaké problémy řeší?

 • Zvýšené pocení (hyperhidróza)
 • Silný zápach

Jak postup funguje?

Procedura trvá přibližně 1-1,5 hodiny a provádí se při lokální anestezii. Odstranění chloupků v podpaží by mělo být provedeno několik dní před ošetřením. Žádné další léky nejsou nutné. Lékař aplikuje injekci do podpaží.Tato technologie funguje na principu mikrovlnného záření. To se již dlouho používá pro bezkontaktní ohřev tkáně ve fyzioterapii a chirurgii a nyní v kosmetologii.

Podstatné je, že molekuly vody absorbují maximální množství mikrovlnné energie. Naše tělo má také hodně tekutin, které nám umožňují zahřát potní žlázy a vlasové folikuly na teplotu, při které se srážejí, tj. odbourávají se.

Energie se zaměřuje na přesnou oblast a hloubku. To vyžaduje bariéru, která neumožňuje radiaci jít hlouběji. Vlny se odrážejí od podkožního tuku. Zaměřujeme se na oblast, kde leží vlasové folikuly a dva typy potních žláz: apokrin vylučující pach a ekrinní žlázy vylučují vlhkost. Ty a další jsou vylučovány lymfatickými kanály, poté jsou vylučovány močí. Nevrátí se, protože už nedorostou.

Otok po zákroku trvá až 8 týdnů, zvýšená citlivost vydrží až 3 měsíce. Mnoho pacientů má po zákroku stopy, ty ale během několika dní zmizí. Neexistují žádné trvalé vedlejší účinky. Ihned po zákroku se doporučuje nosit volné oblečení vyrobené z přírodních tkanin.

Jaký je výsledek?

 • Axilární pocení bude okamžitě odstraněno
 • Protože žlázy již nejsou aktivní, účinek je trvalý
 • U většiny pacientů stačí jeden postup, který je velmi účinný. U některých pacientů jsou vyžadovány dva postupy v závislosti na aktivitě žláz.
 • Jako bonus bude růst vlasů v ošetřované oblasti omezen nebo zcela zastaven

Kolik procedur je zapotřebí?

Během jednoho nebo dvou sezení se pocení sníží v průměru o 82 %.  Účinek nastává bezprostředně po zákroku. Ve vzácných případech jsou nutné dvě ošetření. V průběhu 1–2 měsíců se účinky budou nadále zvyšovat. Konečným výsledkem je úplné odstranění pocení a zápachu.

Zdravotní omezení nepoužívejte, pokud se vás týká jedna nebo více z následujících možností:

 • Těhotenství nebo období kojení
 • Přítomnost keloidních jizev
 • Přítomnost významné jizvy nebo chirurgické jizvy v podpaží
 • Akutní a chronická onemocnění v akutním stadiu
 • Alergie na lidokain
 • Máte-li kardiostimulátor nebo jiné implantáty
 • Přítomnost cysty

Objednat se

Získejte 10% SLEVU při první návštěvě