Odstranění strií

PROČ FOTOFRAKCE?

– Znatelně zlepšuje strie na stehnech, hýždích, bříšku a hrudi
– Účinkuje jak na nové, tak i na starší viditelné strie
– Rychlá rekonvalescence a velice účinná léčba
– Zvyšte si sebevědomí a oblékejte si, co se Vám líbí

Jaký druh zákroku, jaké jsou jeho výhody?

Odstranění strií na kůži je oblíbený zákrok, který může být zapotřebí v každém věku. Strie vznikají při porušení kolagenových a elastinových vláken, ke kterému dochází v důsledku rychlého zvětšení objemu těla. Druhým důležitým důvodem vzniku tohoto problému jsou hormonální poruchy, které mají za následek zvýšenou produkci kortizolu a estrogenu.

Nejúčinnějšími metodami odstranění strií jsou frakční resurfacing ResurFX, CO2 laser AcuPulse a TriFrakční resurfacing na přístroji Legend Pro+.

1) Frakční resurfacing ResurFX je optimální metoda, která šetrně odstraňuje strie. Používá se i na velké plochy na hrudníku, břiše, stehnech a hýždích. Stimuluje tvorbu kolagenu a obejde se bez dlouhé rehabilitace, ale zabere 3-4 ošetření a nelze ji použít na opálenou pokožku.

2) CO2 laser AcuPulse je agresivnější metoda, která dobře funguje na bílé staré strie, ale s delší rehabilitací 7-10 dní a také ji nelze použít na opálenou pokožku. Jsou zapotřebí 1-3 procedury. Metoda zaujímá přední místo ve světovém žebříčku laserových zařízení a je aktivně využívána v oblasti estetické dermatologie.

3) Metoda TriFrakční resurfacing na přístroji Legend Pro+ dobře funguje na čerstvé strie. Dobře se hodí i na choulostivé oblasti, jako je hrudník. Nevyžaduje téměř žádnou rehabilitaci, lze ji provádět kdykoli během roku a i na snědé a opálené pokožce. Po zákroku se nastartovaný omlazovací proces (zvýšená syntéza kolagenu, posílené kapiláry, stabilizovaný metabolismus tuků) zintenzivňuje a maximálního účinku dosáhne za měsíc, kdy je zaznamenán vynikající výsledek bez chirurgického zásahu.

Obecné výhody všech metod:

1) Rychlé zotavení. Ihned po zákroku se můžete vrátit do běžného života.
2) Efektivita. Účinná likvidace i výrazných strií a starých strií.
3) Žádné komplikace. Výskyt popálenin a stařeckých skvrn po zákroku je minimalizován.
4) Bezbolestnost. Zákrok odstranění strií vyžaduje pouze lokální anestezii.

Jaké problémy řeší (svědectví)?

 • Červené strie jsou takzvané “čerstvé” jizvy, které často vznikají během těhotenství.
 • Bílé strie jsou starší, tenké jizvy barvy slonové kosti, které vyžadují delší průběh laserové terapie.

Jak procedura probíhá?

1) Multifunkční modul platformy M22 ResurFX je vybaven vláknovým laserem a kontaktním chladicím systémem. Modul ResurFX vychází z principu frakční fototermolýzy. Ultratenký laserový paprsek proniká do hlubokých vrstev kůže, ničí vlákna, která tvoří jizvy, a zároveň na ně působí tepelně. V místě strií se obnoví nové kolagenové buňky, které obnovují pokožku doslova zevnitř. V důsledku toho se i staré bledé strie vyplní novými vlákny a v důsledku toho zmizí.

2) Ablativní laserový resurfacing CO2 laser AcuPulse používá k odstranění odumřelých vrstev kůže odpařování přes mikroskopické otvory vypálené laserem v kůži. Takové “vytřepání” donutí tělo využít rezervy k nastartování procesů regenerace kožních buněk a stimuluje tvorbu kolagenu. Zvýšený lokální průtok krve přispívá k zásobování tkáňové substance výživou a kyslíkem ve velkém množství, což ovlivňuje buněčný metabolismus.

Princip zákroku je založen na tom, že laserový paprsek proniká do horních vrstev kůže. Pokud jsou defekty velmi závažné, lékař pracuje hlouběji a zasahuje hlubší vrstvy dermis. Tento zákrok je složitější. Pokud defekty nejsou tak závažné, laserový resurfacing je povrchový. Vysoká teplota laseru spustí proces odpařování povrchových vrstev dermis, což vede k odstranění jizev a strií. Výsledkem je vyhlazení strií, které se barevně srovnávají s hlavním tónem. Tkáň jizvy se vyrovná, napětí neporušené kůže se sníží. Povrch jizvy se vyleští, zvýší se pružnost a pevnost okolních tkání.

3) TriFrakční metoda je “nejlepší” RF resurfacingová technologie ve své třídě, která zajišťuje řízenou ablaci epidermis způsobem, který zaručuje co nejmenší bolestivost a dobu rekonvalescence. Unikátně konstruovaný hrot přivádí radiofrekvenční záření prostřednictvím čepů, které odstraňují epidermální místa velikosti špendlíku a pronikají do hloubky 0,2 mm. Vznikají tak mikroranky, které spouštějí přirozený hojivý mechanismus těla a vyvolávají omlazení a zlepšení textury pokožky. Díky svému jedinečnému kuželovitému tvaru a režimu radiofrekvenční ablace vklouznou kolíky do epidermis a obnoví tak širokou povrchovou plochu, čímž zajistí bezpečný a účinný resurfacing pokožky s minimálním nepohodlím a bolestí.

Během ošetření TriFrakčního Resurfacingu kůže můžete při vysílání energie pocítit krátký pichlavý pocit. Po ošetření může být ošetřovaná oblast po krátkou dobu teplá a mírně zarudlá nebo oteklá. Strie se potřou chlorhexidinem a aplikuje se krém s panthenolem.

Jaké jsou výsledky zákroku?

Odstranění strií pomocí laseru umožňuje zaznamenat jasné výsledky při porovnání kůže před a po ukončení terapie:

 • Barva a hloubka strií je po prvním sezení méně výrazná
 • Hladký povrch
 • Sjednocený a přirozený tón pokožky
 • Maximální vyhlazení strií
 • Zpevnění a tonus pokožky v místě ošetření

Kdy uvidím výsledky?

Již po prvním sezení můžete začít pozorovat zlepšení. K dosažení optimálních výsledků je obvykle zapotřebí 3-5 sezení v intervalu 2-6 týdnů. Zlepšení však můžete pozorovat až šest měsíců po ošetření.

Kontraindikace

 • Onkologické onemocnění
 • Epilepsie
 • Těhotenství, kojení
 • Lupénka
 • Užívání isotretinoinu 6 měsíců před sezením
 • Sklon ke keloidním jizvám
 • Infekční a zánětlivá onemocnění v akutní fázi
 • Problémy se srážlivostí krve (nebo užívání antikoagulancií)
 • Diabetes

Foto před a po

Objednat se

Získejte 10% SLEVU při první návštěvě
 • * Nevztahuje se na konzultaci s lékařem a probíhající speciální nabídku