fbpx

Masáže

Dopřejte si luxusní odpočinek a objednejte se na masáž v Aether Clinic.

Klasická masáž

Jedna z nejmodernějších metod léčby a prevence mnoha nemocí. Jedná se o ruční masáž celého povrchu těla (celková masáž) nebo jeho jednotlivých zón (lokální masáž). V závislosti na trvání dopadu a použité síle může být klasická masáž relaxační a tonizující.Klasická masáž nejen zmírňuje bolest, otoky, normalizuje funkce orgánů a systémů, ale také urychluje regenerační procesy poraněných tkání, obnovuje svalový tonus, zvyšuje účinnost pohybového aparátu a celkově posiluje tělo.

Doba trvání 60/90 min

Lymfodrenážní masáž

Neboli nejbezpečnější druh masáže. Stimuluje odstranění přebytečné tekutiny a odpadních látek z těla. Kvůli sedavému životnímu stylu lymfa stagnuje, což s sebou nese vazospasmus, křečové žíly a zhoršení celkové pohody.

Proceduru lze provést jak ručně, tak pomocí speciálních zařízení. Lymfodrenážní masáž uzdravuje tělo a pomáhá posilovat imunitní systém, přesto se nejčastěji provádí pro estetický efekt. Současně jakožto vedlejší účinek dochází ke zmírnění celulitidy a podkožního tuku a zvýšení pružnosti pokožky. Procedura pomáhá odstraňovat jemné vrásky a celulitidu, zároveň celkově posiluje. Masáž může být povrchová (práce s kapilárami), projekční (zahrnuje oblasti s lymfatickými uzlinami) a hloubková (terapeutická masáž pro speciální indikace).

Doba trvání 60/90 min

Sportovní masáž

Sportovní masáž je samostatný druh manipulace zaměřené na svaly a klouby. Je speciálně navržena pro lidi s aktivním životním stylem a namáhavou fyzickou aktivitou. Speciální technika provádění sportovní masáže pomáhá připravit tělo na těžká břemena. Svaly a klouby jsou protaženy tak, aby plně projevily svoji funkčnost. Pro ty, kteří chtějí dosáhnout lepších výsledků během svých tréninků, není tato procedura o nic méně důležitá než pravidelné cvičení.

Sportovní masáž nelze nazvat kosmetickou nebo lékařskou procedurou. Není zaměřena na boj s celulitidou nebo nápravu chronických onemocnění. Je pro každého, kdo chce během tréninku dosáhnout vynikajících výsledků. Může být globální – zaměřená na celé tělo, nebo lokální – prováděná v jednotlivých oblastech. Technika provádění do značné míry závisí na nastaveném tréninku.

Doba trvání 60 min

Anticelulitidní masáž

Téměř každá žena ví, co je celulitida. Její lstivost spočívá v tom, že zbavit se jí samotné je téměř nemožné. Hladké pokožky však můžete dosáhnout, když už nepomůže nic jiného a to masáží proti celulitidě.

Anticelulitidní masáž účinkuje na pokožku speciálními masážními pohyby. Protože celulitida je důsledkem špatného krevního oběhu, masáž pomáhá urychlit tok krve a lymfy a zbavit tukové buňky tekutiny a rozbít je.

Anticelulitidová masáž se doporučuje nejen těm, kteří se chtějí zbavit celulitidy, ale také těm, kteří jí chtějí předcházet, zbavit se tukových usazenin v problémových partiích, nebo zlepšit stav pokožky (nejen na stehnech, ale například i na obličeji).

Doba trvání 30/60 min

Tělo formující masáž

Modelující masáž je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak si upravit postavu, aniž byste se museli uchýlit k vyčerpávajícím dietám, náročným tréninkům, injekčním kosmetickým službám a plastickým chirurgům. Tato masáž obnovuje pružnost a hladkost pokožky, umožňuje korigovat kontury postavy.

Této metodě se také říká manuální korekce, protože se provádí ručně bez použití dalších přístrojů. Modelující masáž zlepšuje odtok lymfy a krevní oběh, což umožňuje zbavit se otoků, efektu “pomerančové kůry”, umožňuje urychlit buněčný metabolismus a obnovit zdravou barvu pokožky. Zároveň se nemění jen postava, procedura má pozitivní vliv na celkový pocit pohody. V těle se mobilizují vnitřní síly, únava a napětí z těla mizí, místo toho se zvyšuje pocit energie a zlepšuje se nálada.

Doba trvání 150 min.

Balijská masáž

Balijská masáž kombinuje několik orientálních masážních technik najednou. Zaručuje relaxační účinek a okysličuje pokožku, svaly a vnitřní orgány. Účinek procedury je komplexní, ovlivňuje nejen svalový tonus. Odstraňují se negativní emoční stavy a stres, zlepšuje se paměť, zvyšuje se imunita.Tradiční balijská masáž se provádí s použitím kokosového oleje. Masér při proceduře používá tlakové, poklepové a třecí účinky loktů a vnitřních ploch dlaní. Palci působí na biologicky důležité body těla, čímž zahajuje ozdravný proces. Tím se spustí prokrvení vnitřních orgánů a svalových tkání, krev se dostane i do kůže.

Intenzivní průtok krve zajišťuje okysličení tkání a uvolňuje svalové napětí. Balijská masáž se od klasické thajské masáže liší jemností a hladkostí.

Doba trvání 60 min.

Masáž horkými kameny

Jedná se o jeden z typů thajské masáže, kde hlavní roli hrají horké kameny. Masáž je zaměřena na hluboké a úplné procvičení velkých svalů, zejména zad, šíje a nohou.

Čedičové kameny dlouho udržují teplo, které pomáhá uvolnit svaly, změkčit tkáně a prohřát tělo. K masáži se používají neutrální a aromatické oleje. Po prohřátí velkých svalů dochází k rychlému uvolnění, zbavení se napětí a zatuhlosti.

Masáž horkými kameny jako terapie má za sebou působivou historii klinických výzkumů, které dokazují její přínos. Bylo prokázáno, že je účinná při zmírňování bolesti při artritidě, zlepšuje kondici se zhoršenou pohyblivostí končetin, což pozitivně ovlivňuje kvalitu života.

Doba trvání 70 min.

Masáž horkým pískem (psamoterapie)

Psamoterapie je založena na pozoruhodné vlastnosti písku zadržovat teplo a pomalu ho uvolňovat na povrch lidského těla. Suchý horký písek má na tělo tepelný a mechanický účinek. Postupné a rovnoměrné zahřívání těla podporuje rozšíření cév, zlepšuje prokrvení tkání a orgánů a aktivuje biochemické procesy.

Vysoká hygroskopičnost písku přispívá k dobré snášenlivosti psamoterapie. Pot uvolněný působením tepla na tělo je pískem okamžitě absorbován. Tím se snižuje účinek vysoké teploty, které je pokožka vystavena, a chrání tělo před přehřátím. Během léčebné procedury je teplota písku přiléhajícího k pokožce 37-38 °C což je člověku přirozené, ačkoli v horní vrstvě může mít písek teplotu 45-50 °C.

 Vyhřátý písek, anatomicky objímající části těla, jemně masíruje kůži a podkožní tkáně; během psammoterapeutického sezení člověk zažívá pocit příjemného tepla, uvolněného odpočinku a mírné ospalosti.

Dlouhodobým zahříváním tkání a drážděním kožních receptorů vyvolává horký písek příznivou odezvu nervového, cévního a dalších systémů těla a má na organismus různé fyziologické a léčebné účinky.

 Doba trvání 60 min

Objednat se

Získejte 10% SLEVU při první návštěvě