IPL - ošetření aknózní pleti

Čistá a zdravá pleť je základem sebevědomí. Více než polovina návštěv dermatologa souvisí s akné. Mezi jeho příznaky patří rozšířené póry, mastná pleť, černé tečky, záněty a jizvy. I když je akné považováno za záležitost dospívajících, vyskytuje se nyní stále častěji i u dospělých. Dostat akné pod kontrolu je skutečný problém, jelikož se jedná o chronické zánětlivé onemocnění mazových žláz. 

Mnoho lékařů se shoduje, že nejefektivnější a nejšetrnější cestou ošetření akné je fototerapie (IPL technologie). Program ošetření akné pomocí IPL technologie má silný baktericidní účinek na pokožku a snižuje produkci kožního mazu bez vedlejších účinků. Lékaři naší kliniky úspěšně ošetřují akné a jeho následky pomocí IPL procedury. Tato metoda výrazně snižuje množství vyrážek, normalizuje nadměrnou produkci kožního mazu a předchází akné, příp. zmenšuje jeho následky.

Co znamená ošetření akné pomocí ipl technologie? Jaké jsou jeho výhody?

V moderní dermatologii je fototerapie pomocí laseru IPL M22 Lumenis jednou z nejefektivnějších metod ošetření akné. IPL fototerapie pomocí přístroje M22 je vlastně dvojité ošetření, jelikož procedura zaručuje jak protizánětlivý, tak i detoxikační účinek. Žádná jiná technika ještě neměla tak silný baktericidní účinek.IPL systém je založen na technologii pulzního světla BroadBand. Toto světlo aktivuje porfyrin, speciální pigment tvořený bakterií propionibacterium acnes. Porfyrin začne generovat singletový kyslík, který se fixuje v buněčných membránách těchto bakterií, ničí je a zároveň významně snižuje aktivitu mazových žláz.

Jak tato procedura probíhá?

Při ošetření akné pomocí systému IPL vysílá aplikátor krátké světelné pulsy do pokožky. Záblesky světla slepí kapiláry, které vyživují mazové žlázy a ty jsou kvůli nedostatečné výživě donuceny snížit tvorbu kožního mazu. Bakterie tak ztrácejí svou živnou půdu a snižuje se jejich počet. Výsledkem je menší počet kožních vyrážek a odstranění existujících komedonů. IPL fototerapie odstraňuje hlavní příčinu akné. Jako doplňkovou možnost ošetření akné lze použít přístroj M22 s akné filtrem, jenž má na pokožku antibakteriální účinek.

Kdy uvidím výsledky?

Podle závažnosti akné je obvykle třeba 4-6 sezení s přestávkou 4 týdny mezi ošetřeními, aby bylo vidět zlepšení stavu pokožky. Pokožka je poté zbavena akné z 80-90%!IPL technologie řeší několik problémů: – znatelně snižuje černé tečky a komedony;

– zmenšuje estetické problémy po akné, jako je hyperpigmentace, zarudnutí, mastná pleť, zvětšené póry, skvrny po zánětech;

– zlepšuje celkový stav pokožky – pružnější pokožka, lepší tón pleti, sjednocená barva obličeje, lepší struktura kůže.

Kontraindikace

Je zakázáno provádět ošetření při těchto onemocněních:

 • onkologická onemocnění;
 • cukrovka;
 • epilepsie;
 • onemocnění krve;
 • chronická a těžká hypertenze;
 • fotosensitivita.

Dočasné kontraindikace:

 • těhotenství a kojení;
 • poškození kůže;
 • akutní respirační virová onemocnění a jiné virové infekce;
  čerstvé opálení.

Proč si vybrat ošetření akné na naší klinice?

  Ošetřením na Aether Clinic se zbavíte nehezké vyrážky a zánětů šetrným způsobem. Naši lékaři pracují podle moderních postupů a používají pouze taková řešení, která jsou vhodná pro pacienty.–  Vysloveně pozitivní výsledky. Fototerapie působí protizánětlivě, antibakteriálně a reguluje maz, což vede k úplnému vyčištění pleti během daného počtu sezení, jež předepíše lékař.–  Kombinovaný přístup. Kombinace technik ovlivní všechny struktury kůže a je dosaženo silného léčivého účinku.

– Osobní přístup. Lékaři používají systematický a komplexní přístup k ošetření akné, aby odhalili příčinu a „vyléčili“ ho. Současně pracují na kvalitě pleti tím, že odstraňují následky akné, jako jsou pupínky, komedony, jizvy atd.

  Není třeba čas na zotavenou. IPL ošetření nevyžaduje změnu životního stylu a dlouhodobou regeneraci.

  Zlepšení stavu pokožky. Laser neodstraňuje pouze aktuální problém, ale odstraňuje staré jizvy a obnovuje hladkost pleti.

Výsledky před a po

Objednat se

Získejte 10% SLEVU při první návštěvě
 • * Nevztahuje se na konzultaci s lékařem a probíhající speciální nabídku