fbpx

IPL Fotorejuvenace

IPL fotorejuvenace je inovativní kosmetická technologie, která radikálně zlepšuje vzhled pleti a má rychlý omlazovací efekt. Jedná se o multifunkční postup, který ošetří mnoho kosmetických nedostatků pleti během jediné procedury.

O jakou proceduru se jedná a jaké jsou její výhody?

IPL fotorejuvenace je inovativní kosmetická technologie, která radikálně zlepšuje vzhled pleti a má rychlý omlazovací efekt. Jedná se o multifunkční postup, který ošetří mnoho kosmetických nedostatků pleti během jediné procedury. Při ošetření se odstraní vnější projevy stárnutí (stařecké skvrny, rozšířené žilky, jizvy, otoky, vrásky), zlepší se zásobování krví a stimuluje se obnova buněk.

Procedura je určená pro osoby nad 30 let, kdy začínají první involuční procesy. Fotorejuvenace je bezpečným a efektivním způsobem, jak vypadat o 5-10 let mladší bez „injekcí krásy“ a chirurgického zákroku!

Procedura má několik výhod:

– Komfort. Není třeba žádná speciální příprava. Pacient pociťuje příjemné teplo.

– Okamžité výsledky. Po jednom sezení zmizí rozšířené žilky a povrchové pigmentové skvrny. Během první procedury se začínají tvořit nové „mladé“ buňky.

– Dlouhodobý efekt. Proces omlazení začíná po prvním sezení. Účinek revitalizace se kumuluje během 2-3 měsíců po ukončení celé kúry ošetření.

– Díky selektivnímu účinku a přesně ověřeným léčebným protokolům pro každý fototyp nehrozí nebezpečí popálení nebo jiné poškození kůže.

– Nezpůsobuje poranění. Během procedury není narušena celistvost pokožky.

– Není třeba čas na zotavenou. Zčervenání kůže vymizí během 1-2 hodin po sezení. Pacient se může okamžitě vrátit do normálního života.

– Multifunkčnost. Fotorejuvenace je bezpečná a efektivní na oblast obličeje, krku, dekoltu, paží, předloktí a zad.

Jak tato procedura probíhá?

Světelné laserové impulsy pronikají vrchní vrstvou kůže a vzájemně reagují s kolagenem, skvrnami (melanin, hemoglobin) a sousedními tkáněmi. Energie z paprsku se absorbuje a dojde k lokálnímu zahřátí.

Výsledkem je, že se rozbijí buňky s nadměrným množstvím melaninu a zmizí pigmentové skvrny, hemoglobin v rozšířených kapilárách se rozpustí a rozšířené žilky se ztratí. Odumře „starý kolagen“ (protein odpovědný za pružnost pokožky) a zrychlí se tvorba nového, zdravějšího kolagenu.

Jaký má procedura výsledek?

Po ošetření je pokožka vypnutá, vyhladí se jemné vrásky, zúží se póry a pleť se nebude tolik mastit. Pigmentové skvrny zmizí nebo zesvětlí. Budou zřejmé oválné kontury obličeje a přirozený rovnoměrný tón pleti. Vyřeší se některé kožní problémy – dojde k ošetření akné a růžovky, ke korekci rozšířených pórů a odstranění pigmentace (díky přirozené syntéze kolagenu a elastinu). Procedura rovněž pomůže odstranit rozšířené žilky a různé vaskulární léze (např. mateřská znaménka) na obličeji a těle.

Největší výhodou ošetření je estetická transformace pokožky, tedy rozjasněný a rovnoměrný tón pleti, zvýšená elasticita a lepší struktura pleti. Pokožka se bude méně mastit a stimuluje se tvorba kolagenu.

Pokožka obličeje vypadá mladistvě, jednotně, svěže a bez vrásek.

Kolik ošetření je třeba celkem?

Některé kožní problémy, jako je drobná pigmentace a stařecké skvrny či skvrny po opalování, lze odstranit během 1-2 ošetření. Celá kúra fotorejuvenace sestává ze 4-6 procedur, které jsou provedeny v intervalu 3-4 týdnů.

Kumulativní anti-aging efekt je pozorován během 3 dní po první proceduře a trvá 2-3 týdny.

Pro trvalý efekt je doporučeno provést kúru ošetření každých 6-12 měsíců.

Kontraindikace

Ošetření nepodstupujte, pokud se Vás týká jedno nebo více následujících omezení:

  • Rakovina kůže
  • Alergie na fotozáření
  • Těhotenství či kojení

Než podstoupíte zákrok, buďte opatrní, pokud se Vás týká jedno nebo více následujících omezení:

  • Máte infekční onemocnění v akutní fázi
  • Nemůžete omezit slunění na 15-30 dní po ošetření
  • Mate zanícenou kůži
  • Máte čerstvé opálení, které není starší než 2 týdny

Péče o pokožku po ošetření

1. Diskomfort v ošetřované oblasti (pálení, zčervenání, otoky, strupy) může trvat 1 až 7 dní. Po 1-3 procedurách může nastat zhoršení (např. nové vyrážky), jedná se o běžnou záležitost. Ztmavnutí pigmentové skvrny po zákroku je normální. Narušený pigment by se měl sloupnout během 7-14 dní.

2. 4-7 dní po ošetření je třeba používat 2-3x denně předepsané přípravky – Panthenol spray, Bepanthen krém nebo Cicaplast B5 50 SPF. Rovněž je třeba dodržovat další průběžná doporučení předepsaná lékařem.

3. Na 2 týdny je třeba se vyhnout procedurám v teple (sauna, horké koupele atd.) i vyvíjet jakékoli traumatické efekty na pokožku (mechanické či chemické peelingy a dermabraze).

4. POZOR! Po laserovém ošetření může být kůže citlivější, a proto je nutné se vyhýbat slunečnímu záření po dobu 4 týdnů. Je třeba používat opalovací krém s ochranným faktorem 30-50 SPF a aplikovat ho každé 2-3 hodiny.

5. Dekorativní kosmetiku lze aplikovat po 48 hodinách.

6. V případě jakýchkoli komplikací se okamžitě obraťte na svého lékaře a dodržujte jeho pokyny.

7. Druhé ošetření obvykle následuje po 3-4 týdnech. Průměrně se kúra skládá ze 4-8 procedur jednou za 3-4 týdny. Počet ošetření je individuální, nelze ho předpovědět a závisí na dodržování pokynů lékaře i mnoha individuálních vlastnostech každého pacienta.

8. Kosmetické čištění obličeje nelze provést dříve než 7-10 dní po ošetření.

Foto před a po

Objednat se

Získejte 10% SLEVU při první návštěvě