fbpx

Skin booster: Plazmaterapie

Plazmaterapie je revolučním objevem v medicíně pro účely omlazení, stejně jako korekci patologických a věkem podmíněných změn v kůži s pomocí injekcí pacientovy vlastní krevní plazmy bohaté na krevní destičky.

Co je to za postup a jaké jsou jeho výhody?

Vizuální dopady procesu stárnutí jsou způsobeny zhoršením stavu našich kožních buněk s přibývajícímvěkem. To je způsobeno zpomalením metabolismu, rozpademprvkůa odpadníchproduktůvkůži, kterénejsouzcelavyloučeny, nedostatečnýmpřísunem kyslíkudokůžeatd. Plazmaterapie je revolučním objevem v medicíně pro účely omlazení, stejně jako korekci patologických a věkem podmíněných změn v kůži s pomocí injekcí pacientovy vlastní krevní plazmy bohaté na krevní destičky.Plazma bohatá na destičky, která se vstřikuje do problémových oblastí, spouští přirozený proces regenerace a obnovy kožních buněk. V ošetřované oblasti začnou buňky produkovat kyselinu hyaluronovou a kolagen v obnoveném objemu, podobnému jako před lety.  Používání plazmaterapie navíc zvyšuje lokální imunitu kůže, normalizuje krevní oběh a metabolismus, zmírňuje záněty a zpomaluje růst patogenních bakterií.V našem centru nabízíme plazmaterapii pro léčbu v těchto oblastech:

Plazmaterapie obličeje. Vytváří osvěžující, omlazující a hojivý účinek, pomáhá napravit nedokonalosti pleti. Injekce lze podávat pouze kolem očí, aby se kůže zpevnila.

Plazmaterapie krku. Krk často začíná vykazovat známky stárnutí dříve než obličej. Injekce plazmy bohaté na trombocyty však pomohou tento problém eliminovat: vrásky se zmenší, pokožka se hydratuje a kontura obličeje se vyjasní.

Plazmaterapie oblasti dekoltu. Zlepšuje tón pleti a pomáhá ji hydratovat a rozzářit. Používá se také k odstranění stagnujících růžových a stařeckých skvrn, které jsou v této oblasti běžné.

Plazmaterapie vlasů. Může být provedena jak v počátečních fázích plešatosti, tak ke zlepšení stavu vlasů.

Tato technika je absolutně bezpečná, protože plazma bohatá na destičky se vyrábí z vlastní krve pacienta bez přidání externích chemikálií a během procedury nedochází ke kontaktu plazmy s vnějším prostředím.

Jaké problémy řeší?

Plazmaterapie se provádí za účelem zlepšení tónu pleti, zvlhčení a vyrovnání pleti, dále k  redukci vrásek a akné. V případě akné zabraňuje plazmaterapie preventivně vzniku jizev po akné.Plazmaterapie v trichologii se používá při plešatosti, postup stimuluje vlasové folikuly a umožňuje obnovit vlasovou linii. Pomocí plazmových injekcí je možné zvýšit tloušťku vlasů, narostlé množství a délku růstové fáze.

Jak postup funguje?

Příprava na plazmaterapii probíhá den nebo dva před zákrokem. V těchto dnech je vhodné vyloučit z Vašeho jídelníčku mastná a kořeněná jídla a také alkohol. V den procedury se doporučuje poslední jídlo 3-4 hodiny předem. Tato opatření jsou nezbytná k zajištění toho, aby plazma, která bude vstřikována do pokožky obličeje pacienta, byla co nejčistší.Před zahájením procedury náš lékař vyčistí a dezinfikuje obličej pacienta lékařským přípravkem a poté nanese anestetický krém. Poté lékař odebere pacientovi krev a zkumavka obsahující tuto krev se umístí do odstředivky. Odstředivka poté odděluje plazmu od krve. Výsledná plazma se vstřikuje do kůže obličeje pacienta pomocí mělkých injekcí.

Kolik procedur je zapotřebí k dokončení léčby?

Viditelný účinek omlazení nastává po prvním zákroku a trvá až dva roky. Vše závisí na počáteční kvalitě pokožky, věku a celkovém zdravotním stavu člověka. Lékaři v našem centru doporučují ošetření při prvních známkách stárnutí pokožky.Pro kompletní ošetření vlasové pokožky – od 3 do 10, pro obličej – 5 až 7 procedur.

Jaké výsledky mohu očekávat?

Účinek plazmaterapie je patrný po prvním sezení. Silné metabolické procesy v hlubokých vrstvách pokožky, které jsou vyvolány zavedením vysokých koncentrací krevních destiček, okamžitě činí pokožku hladkou, hydratovanou, sametovou a kontury obličeje zpevněné. Vrásky se vyhladí, mimické oční vrásky a tmavé kruhy kolem očí zmizí a pigmentace se odstraní. Díky aktivní regeneraci pokožky je obličej viditelně mladší na několik let.Pomocí plazmaterapie jsou dosaženy následující účinky, pro obnovu přirozené krásy a zdraví:

 • Kůže je zbavena stařeckých skvrn
 • Pleť se zlepšuje
 • Mimické vrásky jsou odstraněny
 • Procesy vizuálního stárnutí jsou utlumeny
 • Hluboká hydratace a výživa pokožky
 • Napětí pokožky se zlepšuje, kontury obličeje se zpevňují
 • Akné a stopy po akné zmizí
 • Jizvy jsou méně nápadné
 • Dochází k rehabilitaci pokožky po nadměrném slunečním záření (vystavení slunci)
 • Procesy obnovy pokožky po laserovém nebo chemickém peelingu jsou urychleny

Výsledkem je, že pokožka nejen vypadá mladší, ale také funguje jako mladá a zdravá – to je zásadní rozdíl mezi plazmaterapií a všemi ostatními kosmetickými metodami omlazení!

Při použití v trichologii lze po tříměsíčním ošetření dosáhnout stabilního obnovení růstu vlasů a snížení jejich vypadávání.

Jaké výsledky mohu očekávat? nepoužívejte, pokud se vás týká jedna nebo více z následujících možností:

 • Virová hepatitida B a C
 • Těhotenství nebo kojení
 • Krevní onemocnění (anémie)
 • Cukrovka
 • Onkologická a psychologická onemocnění
 • Zánětlivé procesy na kůži (virové nebo bakteriální)
 • Autoimunitní onemocnění
 • Hladina hemoglobinu a fibrinogenu nižší než normální
 • Akutní onemocnění nebo exacerbace chronických procesů

Foto před a po

Objednat se

Získejte 10% SLEVU při první návštěvě