fbpx

Laserové odstranění chloupků

Bezbolestná a rychlá procedura odstranění nežádoucího ochlupení laserem LightSheer Duet.

Co je to za proceduru, jaké jsou její výhody?

Trvalé odstranění chloupků je možné pouze pomocí zařízení, která zaručují zničení vlasového folikulu. Laser LightSheer Duet poskytuje stabilní a dlouhodobý výsledek. Využívá klinicky osvědčenou technologii diodových laserů, která umožňuje trvalé, bezbolestné a účinné odstranění nežádoucích chloupků. Laserový paprsek ovlivňuje melanin obsažený ve vlasu a vlasovém folikulu a v důsledku zahřátí na určitou teplotu je vlasový folikul zničen.

Výhody postupu:

 1. Procedura je vhodná pro všechny typy pleti a odstraňuje světlé a dokonce i šedé vlasy; odstraňuje nežádoucí chloupky na světlé i tmavé pokožce.
 2. Procedura je pohodlná a bezbolestná díky technologii zesílení podtlaku a kontaktního chlazení, které neutralizují bolestivé pocity.
 3. Krátká procedura – celé tělo za 45 minut!
 4. Výsledky patrné již po 1. proceduře.
 5. Není nutná žádná rehabilitace. Odstranění chloupků pomocí LightSheer Duet kůži nepoškozuje.

Jak funguje laser LightSheer DUET?

Jádrem procedury je bodový účinek laserového paprsku na vlasový folikul. Při vystavení vysokým teplotám se folikul zničí, čímž se zabrání budoucímu růstu vlasů.

Pomocí vakua se kůže přitáhne co nejblíže ke zdroji laserového záření. Hlavním cílem každého laserového odstraňování chloupků je melanin. Molekuly melaninu absorbují laserový paprsek, zahřívají se a ničí vlasový folikul. Veškerá energie laseru během laserového odstraňování chloupků je tedy směrována do vlasové cibulky. Folikuly v aktivním stádiu odumírají okamžitě, což vylučuje možnost opakovaného obnovení růstu vlasového folikulu.

Od zákroku k zákroku chlupky nepostřehnutelně vypadávají a pokožka získává požadovanou hladkost. Kontaktní chlazení rukojeti ET zajišťuje okamžité ochlazení pokožky mezi záblesky při ošetření choulostivých oblastí.

Vakuový systém zkracuje vzdálenost mezi vlasovým folikulem a laserovým pulsem. Díky tomu lze LightSheer použít na jakoukoli část těla a obličeje.

Jaké problémy řeší?

LightSheer Duet Laser je univerzální metoda pro odstranění nežádoucích chloupků:

 • odstranění chloupků pro estetické účely
 • odstranění chloupků při hypertrichóze a hirsutismu
 • odstraňování chloupků v rámci přípravy na plastickou operaci
 • odstranění zarostlých chloupků

Jak procedura probíhá?

Laserové odstranění chloupků je ošetření, které pomáhá účinně odstranit nežádoucí chloupky, aniž by poškodilo pokožku. Paprsek světla vytvořený spojením diod do jednoho paprsku vyzařuje tepelnou energii. Proniká hluboko do pokožky, absorbuje melanin (biologický pigment zodpovědný za barvu pokožky a vlasů) a zahřívá ji. To vede ke zničení vlasového folikulu. Odstraní se jak vlasy samotné, tak i jejich kořeny. Při každém dalším ošetření se růst vlasů v oblasti ošetřené laserem nejprve výrazně zpomalí a poté se zastaví.

Doporučení před návštěvou:

 • 3 týdny před zákrokem nepoužívejte mechanické metody odstraňování chloupků: vosk, cukrování, pinzeta a nepoužívejte elektrický epilátor;
 • 2 týdny před ošetřením je nutné vyloučit opalování na přímém slunci a návštěvu solária;
  přestaňte užívat antibiotika 14 dní před procedurou;
 • 3 dny před zákrokem přestaňte používat pleťové vody / tonika na bázi alkoholu v oblastech nadcházejícího odstraňování chloupků;
  den před ošetřením je nutné v místě nadcházejícího laserového odstranění chloupků hladce oholit všechny chloupky pomocí holicího strojku (kromě oblasti obličeje u žen).

Jaké jsou výsledky postupu?

 • Ukončení růstu chloupků v ošetřované oblasti po průběhu procedur.
 • Počet odstraněných chloupků se při každém postupu zvyšuje a dosahuje maxima na konci celého průběhu laserového odstraňování chloupků (počet sezení jednotlivě). V případě potřeby se jednotlivé chloupky odstraňují přibližně jednou za 6 měsíců.
 • Žádné podráždění pokožky.
 • Dlouhotrvající efekt.
 • Zbavení se zarostlých vlasů.

Kdy uvidím výsledky?

Diodový laser je schopen odstranit až 50 % chloupků v aktivní růstové fázi při první proceduře. Během následujících 2–3 týdnů probíhá postupný proces aktivace „spících vlasů“, proto je třeba postup opakovat.

K dosažení ideálního účinku je nutné absolvovat cyklus 6-8 procedur. Počet zákroků zvolí lékař při první konzultaci.

Lasery jsou účinnější, když jsou chloupky v rané fázi růstu. Protože ne všechny chloupky budou ve stejné fázi růstu ve stejnou dobu, budete potřebovat několik postupů k odstranění nežádoucích vlasů.

Kontraindikace:

 • onemocnění nervového systému (epilepsie)
 • zánětlivá kožní onemocnění v oblasti odstraňování chloupků
 • onkologická onemocnění benigní a maligní povahy
 • dermatitida v akutním stádiu
 • těhotenství

Péče o kůži po zákroku

Mírné zarudnutí může přetrvávat 2-3 hodiny po odstranění chloupků laserem.K dosažení maximálního účinku postupu je nutné přísně dodržovat četnost sezení předepsaných lékařem a dodržovat doporučení pro další péči o pokožku:- 2–4 týdny po zákroku se neopalujte ani nenavštěvujte solárium;- nenavštěvujte bazén a saunu alespoň 7 dní po proceduře;- chraňte ošetřenou oblast před slunečním zářením a použijte krém s ochranou SPF minimálně 50+.

V průběhu laserového odstraňování chloupků začnou probuzené vlasy nejčastěji růst nerovnoměrně. V některých oblastech se růst vlasů zcela zastaví, v jiných rostou v trsech nebo intenzivněji. Tato reakce těla na postup je normální a neměla by být důvodem k obavám.

Odborníci doporučují všimnout si oblastí, kde je růst vlasů nejintenzivnější a nerovnoměrný, a informovat lékaře provádějícího postup při příští návštěvě.

Rozdíly mezi technologiemi laserového odstraňování chloupků

Diodové lasery se svou jedinečnou technologií pokročily daleko dopředu. Výhoda diodového laseru je v konstrukci rukojeti, která je v kontaktu s pokožkou a eliminuje ztrátu energie v důsledku rozptylu nebo odrazu. Právě energie je v našem případě to nejdůležitější. Diodový laser odstraní chloupky, které ani nedorostly na povrch kůže. Možná je ještě nevidíte, ale jsou tam a laser je odstraní. Alexandrit lépe proniká, ale nevšimne si hluboko ležících vlasů a nemůže je odstranit. Laserové odstranění chloupků na diodovém laseru lze provést u lidí s jakýmkoli fototypem, tedy i u pacientů s tmavou pletí, ale na alexandritu pouze u 1-2 fototypů, které mají v kůži málo melaninu. Pokud je melaninu hodně, dojde k popálení. Během procedury alexandritový laser zapáchá po spálených vlasech, což může být esteticky nepříjemné. Při použití diodového laseru neucítíte žádné pachy, ale musíte počkat asi 10 dní, než mrtvé chloupky samy vypadnou. Alexandritový laser je mnohem bolestivější než diodový laser, takže se doba zákroku výrazně prodlužuje, na rozdíl od diodového laseru, kde můžeme zpracovat celé tělo za 45 minut a bez bolestivých pocitů.

Neodymový laser je na rozdíl od diodového laseru bolestivý a obvykle se používá s pomocí gelů zmírňujících bolest. Zvýšená bolestivost zákroků neodymovým laserem je spojena s jeho hlubokým proniknutím pod kůži (až 8 milimetrů) a vysokým provozním výkonem.

Nevýhodou je také velký rozsah expozice: záření zahřívá nejen vlasový folikul, ale také pokožku. U citlivé pokožky to může být kontraindikace postupu. Nejčastějšími vedlejšími účinky jsou popáleniny, podráždění, jizvy. Neodymový laser (jeho působící část) je tak velký, že není možné provést laserové odstranění chloupků na horním rtu nebo mezi obočím. Procedura má řadu gynekologických kontraindikací, je nutné se poradit s lékařem.

Neodymový laser byl vyvinut speciálně pro osoby s tmavou pletí. Neničí samotný vlasový folikul, ale cévy, které vlasy vyživují.

Nečekejte, že bezprostředně po zákroku uvidíte požadovaný výsledek – místo použití diodového laseru to bude patrné za pár týdnů. Stabilního výsledku dosáhnete po kurzu 10-12 procedur.

Výsledky před a po

Objednat se

Získejte 10% SLEVU při první návštěvě